Bir End sorumlusu ile görüşün 0216 574 15 33
Başlayın Giriş Blog
Satış yapmak için bazı fikirler

Satış yapmak için bazı fikirler

Kategorileri: Büyüme Stratejileri, Pazarlama, Satıcı İpuçları
Etiketler: satış yap, satış nasıl yapılır
Tarih: 2018-05-18 09:56:13


Bir bara, restorana ya da diğer küçük işletmelere girdiğinizde sanat eseri gibi duvara monte edilmiş para gördünüz mü? Kazanılan ilk para, gelirin artmasına işaret eden bir anıttır. Ne yazık ki,  yepyeni çevrim içi perakendecileri bir süre Google veya Bing gibi arama motorları fark etmezler, arama motorları sizi fark etmeden önce bile satışlarınızı arttırmanın 17 yolu var:

1. Arkadaşlara veya Aileye söyleyin

Saadet zinciri mantığı ile çalışan markaları taklit edin  ve yeni oluşturduğunuz e-ticaret web siteniz hakkında tüm ailenizi ve arkadaşlarınızı bilgilendirin. Facebook, Twitter, Google+ ve Pinterest'te bir veya iki kişiyi sitenizi paylaşmaya teşvik edin. Unutmayın, satın alma işlemi yapmalarını istemeyin, sizden çevrimiçi mağazanızı ağlarıyla paylaşmasını isteyiniz - ki bu son derece değerli olabilir.

2. Google Adwords'ü kullanın

Tıklama başına ödeme, temelde site trafiği satın alma işlemidir. Site ziyaretçisi ve dolayısıyla satış elde etmek için oldukça emin bir yoldur. Her hangi bir End mağaza sahibi yeni hesap açarken 100 TL tutarında Adwords kredisi alır. Mağaza ziyaretçinizi arttırmak için AdWords kredilerinizi kullanın. Milyonlarca web sitesi arasında doğru kitleyi bulmak zor olabilir ve tıklama başına ödeme yaparken maliyetler artabilir. Harcamalarınızı çok fazla artırmadan önce bazı Google Adwords uygulamasını kullanmayı öğrendiğinizden emin olun.

Sabırlı Olun

E-ticaret zaman alır, bu yüzden sabırlı olun.


Önerilen Makaleler

En yeni iş ipuçları ve önerileri alın.

Her e-posta, satışları artırma, pazarlamayı geliştirme, muhasebeyi basitleştirme ve çok daha fazlası konularında makaleler ve tavsiyeler içeriyor.